Genel İngilizce Kursu

Genel İngilizce Kursu

Gittikçe globalleşen dünyamızda, milletlerarası temaslar son hızla devam ederken “yabancı dil öğrenme” ihtiyacı da büyümüştür. Özellikle, ticari, iktisadi ve siyasi hayatta yabancı dil bilmek, kaçınılmaz bir zorunluluk haline gelmiştir. Bu doğrultuda, ingilizceyi etkin kullanabilmek bireyi farklı kılar. Çünkü bireyin iş bulmasında, yükselip gelişmesinde aranan nitelik, yabancı dil konuşmaktır. İkinci ve üçüncü yabancı dil bilmek ise çok büyük avantajlar ve imkânlar sağlamaktadır. Adana amerikan kültür dil kursları ingilizce eğitiminde yenilikçi yaklaşımlarla amaca yönelik kurs olanakları sunar. Genel ingilizce kursumuz, ingilizce konuşma yanı sıra anlama, okuma ve yazma seviyelerinde en yüksek seviyeye gelmenizi sağlar. Amaca yönelik kurs seçeneklerimiz arasında kurumsal ingilizce, sınava yönelik ingilizce gibi hedefe uygun program seçenekleri bulunur.

Amerikan kültür yabancı dil kursları adana şubesi eğitim kadrosunun olmazsa olmaz ilkesi, öğrencilerimizin bireysel hedeflerini gerçekleştirmelerine destek olmak ve yol göstermek amacıyla öğretim yöntemlerini ulusal ve uluslar arası yabancı dil öğretim platformlarını sürekli takip ederek kendini yenilemektir; bu şekilde öğrencilerimizin kurumumuzdan maksimum fayda sağlamasını ön plana çıkarmaktır.

Genel ingilizce en çok talep gören ingilizce kurs programlarımız arasındadır. İngilizce diline ana diliniz gibi hâkim olmanızı sağlayacak kurs programı size özel planlanır. Kişiye özel kurs planlama süreçlerimizde öğrenme algısı değerlendirilerek modern tekniklerle eğitim kurgulanır.

Dil Düzeyi Göstergeleri
Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursları’nda ki İngilizce seviyeleri Avrupa Dil Portfolyosuna göre 6 farklı seviyeden oluşmaktadır. Bunlar; A1 < A2 < B1 < B2 < C1 < C2 şeklindedir.
A1:
Söyleyeceklerinizi daha yavaş bir şekilde söylerseniz ve size söyleyeceklerimi hazırlarken bana yardım ederseniz eğer sizinle basit bir şekilde iletişim kurabilirim. Bana acil ihtiyaçlar ya da bildiğim konularla ilgili basit sorular sorabilirseniz eğer bu soruları yanıtlayabilirim.
A2:
Hakkında bilgi sahibi olduğum konular ve faaliyetler hakkında bilgi alışverişinde bulunabilirim. Konuşmayı kendi başıma sürdürebilecek kadar uzun cümleler kurmakta zorlansam da kısa sohbetlere katılabilirim.
B1:
Amerikan Kültür aracılığı ile öğrendiğim yabancı dil ile bu dilin konuşulduğu ülkelerde seyahat ederken rahatça insanlarla iletişim kurabilirim. Günlük hayatta sık sık yaptığımız konuşmaları o ülkenin dilinde (Örneğin; aile, hobiler, iş, seyahat ve güncel olaylar vs. ) hazırlanmadan konuşabilirim.
B2:
Amerikan Kültür aracılığı ile öğrendiğim dili, anadili olarak konuşan kişilerle akıcı ve doğal bir şekilde iletişim kurabilirim. Yapılan bir tartışmadan bildiğim konularda görüşlerimi açıklayıp, savunarak etkin olarak yer alabilirim. Öğrendiğim dili ana dili olarak konuşan kişilerle anlaşacak derecede akıcı ve doğal şekilde iletişim kurabilirim. Tartışmalarda bildiğim konularda görüşlerimi açıklayıp savunarak etkin olarak yer alabilirim.
C1:
Aldığım yabancı dil eğitimi sonrasında kuracağım cümleler için fazla zaman harcamadan kendimi akıcı ve doğal şekilde ifade edebilirim. Yeni dilimi, sosyal ve mesleki amaçlar için rahat ve akıcı bir şekilde kullanabilirim. Kendi görüş ve önerilerimi açık bir şekilde anlatabilir ve diğer konuşmacıların cümleleriyle ilişkilendirebilirim. Özel Kadıköy Amerikan Kültür Yabancı Dil Kursu ’nun vermiş olduğu C1 sertifikası ile İngiltere ve Amerika’da 300’e yakın üniversitede dil yeterlilik belgesi olarak kabul edilmektedir.
C2:
Aldığım yabancı dil eğitimi sayesinde hiç zorlanmadan her türlü tartışmaya ya da konuşmaya dâhil olabilir, görüşlerimi deyimler ve konuşma diline ait ifadelerle rahatlıkla anlatabilir ve anlayabilirim. Kendimi herhangi bir konu hakkında akıcı bir şekilde ifade edebilir, konuşmalarımdaki ince ayrıntılara dikkat çekebilirim. Herhangi bir problem ile karşılaşırsam eğer diğer kişiler daha farkına bile varmadan geriye dönüp cümlelerimi yeniden kurarak çözebilirim.

Genel İngilizce eğitimleri; Türk ve yabancı dil eğitmenlerimiz ile teknolojik olarak donanımlı maksimum 8-12 kişilik sınıflarda konuşma ağırlıklı olarak gerçekleşmektedir. Kurslarımızda İngilizce dil eğitimi alan kişiler, Avrupa Dil Portfolyosuna uygun eğitim aldığını kanıtlar belgeye sahip olurlar. Kurumlarımızda eğitim alan her öğrenci, üniversiteden mezun olduktan sonra “Europass” e başvuruda bulunup ülkemizi yurt dışında da çalışarak temsil edebilme hakkına sahiptir.

    × Merhaba