fbpx

YDT Hazırlık Kursu

YDT Hazırlık Kursu

YKS-DİL(YDT) HAKKINDA SIKÇA SORULAN SORULAR

Hepimizin hayatında dönüm noktaları vardır. Ülkemizde, bu dönüm noktalarından bir kısmını gerek istediğimiz eğitimi almak için gerekse kendimize uygun ve gelecek hayatımızı geçirebileceğimiz bir işe başlayabilmek için girdiğimiz sınavlar oluşturur. Bu sınavların birçoğu henüz hayatımızı ve kendimizi çok iyi analiz etmeden, belirli dallarda yeterliliğimizi ispatlamak üzerine tasarlanmıştır. YKS-DİL de bu sınavlardan biridir. Yazımızda YKS-DİL sınavına girecek olan genç adayların sorabileceği muhtemel soruları yanıtlamaya çalıştık.

YKS-DİL NEDİR?

YKS-DİL (Yükseköğretim Kurumları Sınavı Yabancı Dil) ağırlıklı olarak dil puanı ile öğrenci alan yükseköğretim programlarına girmek isteyen öğrencilerin seçilmesi ve yerleştirilmesi amacı ile ÖSYM tarafından düzenlenmekte olan bir sınavdır. YKS Dil (Yükseköğretim Kurumları Sınavı Yabancı Dil) her yıl ÖSYM tarafından belirlenen tarihlerde 81 il merkezi ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetin ‘de Lefkoşa’da yapılır. Adaylar önce her yıl Haziran ayının genellikle üçüncü haftasında cumartesi günü yapılan TYT (Temel Yeterlilik Testi) sınavına girerler. Pazar günü ise dil öğrencileri YKS-DİL sınavına katılırlar.

Kurumumuz YDT sınavına ögrencilerini başarılı bir şekilde hazırlamaktadır.  Dersleri yabancı hoca ile ve kişiye uygun program oluşturularak verilmektedir.

    × Merhaba

    Online Başvur 200 TL İndirimi Kap