YDS Hazırlık Kursu

YDS Hazırlık Kursu

Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı’na (YDS), yüksek lisans, lisans, doçentlik sınavları, KPSS A grubu öğretmenlik sınavında dil puanı hesaplanacak adayların, Tıpta uzmanlık ile Diş hekimliğinde uzmanlık sınavlarına gireceklerın, yurtdışı denklik sınavlarına gireceklerle memuriyette dil tazminatı alacak olan adayların girebildiği sınav türüdür.
04 Ocak 2013 tarihi itibariyle KPDS, ÜDS, TUS gibi sınavların yerine tek sınav olarak Türkiye’de uygunlanmaya başlayan YDS sınavı Eylül ve Nisan aylarında yılda 2 kez yapılmakla birlikte, 2014 yılında başlayan e-yds uygulamasıyla da sadece Ankara ÖSYM binasında her ay girilebilecek hale gelmiştir; ancak kontenjanı oldukça azdır.
Başvuruları ÖSYM tarafından alınan (www.osym.gov.tr )  YDS sınavında; dil bilgisi, kelime bilgisi, cümle çevirisi, boşluk tamamlama, cümle tamamlama, paragraf tamamlama, paragrafta anlam bütünlüğü bozan cümle bulma, diyalog soruları, vb. gibi içeriklere yer verilmekte olup sınav 2,5 saat süren 80 sorudan oluşmaktadır.
Kurumumuzda YDS eğitimi profesyonel eğitimciler tarafından verilmektedir ve öğrencilerimiz yabancı dil düzeylerine bağlı olarak ister özel ders şeklinde isterlerse 8-10 kişilik gruplarda sınavlarına hazırlanabilirler.

    × Merhaba